zakres usług

Nowoczesne leczenie kanałowe

Prawidłowe leczenie kanałowe wymaga po pierwsze dokładnego oczyszczenia mechanicznego zakażonych kanałów korzeniowych. Przy zagiętych kanałach wskazane jest używanie elastycznych narzędzi niklowo-tytanowych.

Następnie należy zastosować środki o działaniu bakteriobójczym. Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych do poziomu wierzchołka fizjologicznego.

Endometr elektroniczny Rypex 5 dokonuje precyzyjnego pomiaru kanału korzeniowego i wyznacza położenie fizjologicznego wierzchołka, co zapobiega niedopełnieniu lub przepełnieniu kanału korzeniowego. Na koniec leczenia należy skontrolować wypełnienie kanału za pomocą radiowizjografii (rtg cyfrowe). Kontrola rtg wykonana po kilku dniach lub nawet godzinach od wypełnienia kanału nie pozwala już na ewentualną korektę, dlatego prawidłowe leczenie kanałowe mogą wykonać jedynie gabinety wyposażone w aparat rtg.

 

Znieczulenia komputerowe

Aparat do znieczuleń wyposażony jest w mikroprocesor, który kontroluje dozowanie płynu znieczulającego minimalizując ból występujący w trakcie podawania znieczulenia.

 

Korony i mosty porcelanowe
Porcelana jest materiałem stomatologicznym najlepiej imitującym wygląd naturalnych zębów. Posiada podobną do zębów warstwową budowę , przepuszczalność światła i połysk. Korony porcelanowe mogą być wykonane na strukturze metalowej (niewidocznej z zewnątrz) lub w postaci pełnoceramicznej (korony Cercon i Procera wykonywane częściowo w specjalistycznym laboratorium w Szwecji).Korony pełnoceramiczne polecane są szczególnie w odcinku przednim łuku zębowego, gdyż mają najbardziej zbliżoną do naturalnej przepuszczalność światła.

 

Licówki porcelanowe

Cienkie płytki z porcelany mocowane za pomocą specjalnego systemu łączącego na powierzchni wargowej zębów przednich. Nie wymagają szlifowania całych zębów, tak jak korony, a jedynie powierzchni zewnętrznej i niewielkiego skrócenia zębów.

 

 

Inlaye porcelanowe

Wypełnienia (plomby) z porcelany wykonane poza jamą ustną przez technika na podstawie wycisku pobranego przez lekarza. Taki system umożliwia bardzo wierne odtworzenie kształtu zęba . Inlay mocuje się w zębie za pomocą specjalnego systemu łączącego.

 

 

Protetyka

Protezy są to ruchome , wyjmowane z ust uzupełnienia brakujących zębów.
Najprostsze protezy wykonane są z samego akrylanu (tworzywa sztucznego), bardziej zaawansowane technicznie protezy składają się ze szkieletu metalowego uzupełnionego jedynie akrylanem. Te protezy, tzw. szkieletowe są trwalsze i mniejsze od akrylanowych.
Najnowocześniejszym rozwiązaniem są protezy szkieletowe mocowane za pomocą niewidocznych z zewnątrz zatrzasków i zasuw.

 

Profilaktyka

Lakiery lub żele o zwiększonej zawartości związków fluoru zmniejszają ryzyko wystąpienia próchnicy oraz znoszą nadwrażliwość zębów.

 

 

 

Remineralizacja

Pasty zawierające biokompatybilne fosforany wapnia uzupełniają brak związków mineralnych w szkliwie.
Zdemineralizowane szkliwo charakteryzuje się występowaniem kredowobiałych plam lub nadżerek na powierzchni zębów.

 

Scaling

Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego czyli zmineralizowanej płytki bakteryjnej zawierającej wiele drobnoustrojów chorobotwórczych wywołujących zapalenie dziąseł , a następnie zapalenie przyzębia prowadzące do zaniku kości wokół zębów.
Po scalingu zalecane jest stosowanie lakieru z fluorem w celu zniesienia ewentualnej pozabiegowej nadwrażliwości zębów.

Wybielanie zębów

Stosujemy dwie metody wybielania zębów, tzw. "home" polegającą na zakładaniu na noc nakładek ze środkiem wybielającym oraz metodę "office" , w której wybielanie zębów trwa około 1h i odbywa się w gabinecie stomatologicznym.
Najpierw lekarz zabezpiecza dziąsła specjalną masą utwardzaną światłem , a następnie na wargowe powierzchnie zębów nanosi żel z 35%-wym nadtlenkiem wodoru. W trakcie wybielania wydziela się aktywny tlen, który jest bardzo silnym utleniaczem. Proces ten nasila światło specjalnej lampy.
Po około 10-15 minutach zmywa się pierwszą warstwę żelu i nakłada kolejną.
Zazwyczaj wykonuje się 2 lub 3 powtórzenia .
Proces wybielania jest całkowicie bezpieczny, nie osłabia zębów , powoduje jedynie przejściową nadwrażliwość.

przed
po